Sziasztok!
A mai bogbejegyzésemben egy újabb digitális tananyagforrással ismerkedhettek meg. Számtalan formája elérhető ezeknek ma már az interneten. Én a zanza.tv c. portált választottam ki, erről olvashattok ma részletesebben.
A zanza.tv egy ingyenes, bárki számára elérhető oktatási portál, amely az alábbi linken érhető el:
A weboldalon a legfontosabb érettségi tárgyak mellett találkozhatunk még filozófiával, etikával és társadalom ismerettel is. Viszont idegen nyelvi szekcióval nem rendelkezik ( egyelőre).
Magyar és némettanárként a két szaktárgyam után szerettem volna kutakodni. Mivel német oktatási anyaggal nem rendelkezik az oldal, így értelemszerűen maradt a magyar nyelv és irodalom. Nyelvészeten belül a kommunikáció témakörét választottam ki. A kommunikáció tényezői és funkciói tananyag a 9. évfolyam számára készült. A kommunikáció témakörét a középiskola első évfolyamán tanítjuk. Azt gondolom, hogy az általam megtekintett digitális tananyag hasznos lehet az érettségire való felkészülésben. Úgy látom, hogy az utolsó évben az idő szűkössége miatt kevés idő jut az korábban megszerzett tudás rendszerezett, alapos ismétlésére. Ehhez tud nagyon hasznos segítségként szolgálni a zanza.tv portál. A kiválasztott digitális tananyagforrás alkalmazásának hasznát leginkább abban látom, hogy kerek, tömör összefoglalót ad a témáról. A megtekintett videó (és mellette a további videók is!) hozzásegít ahhoz, hogy a 12. évfolyamon, érettségi előtt álló tanulók a tananyagot átismételjék. Az idő szűkössége miatt a tananyagot az elejétől a végéig átismételelni nincs lehetőség. Viszont az óra keretén belül közösen megtekintenénk pl. a Kommunikáció témakörébe tartozó videót.
A video előhívja a diákokban a korábban már megtanult, beépült tudást (remélhetőleg) ezzel a témakörrel kapcsolatban. Így sokkal hatékonyabbá, gyorsabbá tehető az összefoglalás, ismétlés, amit egy feladatlappal kiegészítenék, hogy gyakorlati oldalról is „hozzányúljanak” a témához. Vagy otthon házi feladatként is meg lehetne nézni a diákoknak a kiválasztott videókat, így az órán ezzel akár egy csoportmunka keretén belül lehet átismételni, gyakorolni a témakört/témaköröket.
Nem csak a diákoknak,hanem a pedagógusnak is sok-sok óraötletettel szolgálhat. Próbáljátok ki, és használjátok bátran,
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.